TR RU AR EN FR
+90 216 593 44 41
MEDICOL Oral Çözelti Tozu
MEDICOL Oral Çözelti Tozu;Beyaz ya da beyaza yakın renkte olup, 1 gr'ında 4.800.000 I.U. kolistin sülfat içerir (1 gramında 240 mg kolistin sülfat'a eşdeğer).
Tavuk Hindi Buzağı Koyun

MEDICOL Oral ÇözeltiTozunun etkin maddesini oluşturan kolistin sülfat; Bacilluscolistinus kültürlerinden elde edilmiş polipeptid yapılı bir antibiyotiktir. Bakterilerin hücre zarında bulunan fosfolipidlerin yapısında önemli ölçüde fonksiyonel bozukluğa yol açarak kuvvetli bakterisidal etkinlik gösterir. Kolistingram negatif bakterilere etkilidir.
Başlıca gram negatif bakterilere etkilidir (E.coli, PseudomonasaeroginosaSalmonellaspp. Salmonellatyphimurium, Salmonellaenteritis gibi).Proteus ve Serratiadirençlidir.
Oral yoldan çözelti halinde uygulandığında sindirim kanalından emilmez.
Oral yolla uygulandığında sindirim sisteminde dağılır ve başlıca dışkı ile atılır.

Tavuk, tavşan, buzağı ve kuzularda duyarlı gram negatif bakterilertarafından meydana getirilen sindirim sistemi enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.

"Veteriner hekim tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde"
Tavuklarda 100.000 I.U./kg canlı ağırlık/gün dozunda kullanılır. Buna göre toplu uygulamalarda her 100 kg canlı ağırlık için yaklaşık 2 gram toz, günlük içme suyuna katılarak kullanılır, ilaçlı su her gün taze olarak hazırlanmalıdır.
Buzağı, kuzu ve tavşanlardaise 100,000 I.U./kg canlı ağırlık/gün dozunda uygulanır. Buna göre 1 gram toz yaklaşık 50 kg canlı ağırlık için yeterlidir. Gerekli olan toz bir miktar su ile karıştırılarak içirilir.
Tedavilere tüm türlerde 3-4 gün devam edilir.

E-BÜLTENE KAYIT OL