TR RU AR EN FR
+90 216 593 44 41
BENALDECID Dezenfektan Çözelti

Benzalkonyum klorür & Glutaraldehid & Nonil fenol etoksilat

Sağlık Bakanlığı önerisi olan “DOMUZ GRİBİ DEZENFEKSİYONUNDA ETKİLİ OLAN BENZALKONYUM KLORÜR” etken maddesini içermektedir. Ürünümüz ruhsatlı ve sağlığa zararsızdır.

Tavuk Hindi Buzağı Keçi Koyun At

BENALDECID Dezenfektan Çözelti, genel dezenfeksiyon amaçlı; hayvan barınağı (kümes, ahır, ağıl, vs.) kuluçkahaneler ve ekipmanları, çiftlik malzemeleri, nakil araçları, et ve süt işletme birimlerinin dezenfeksiyonunda, barınak ve çiftliklerin girişlerinde bulunan ayak ve tekerlek banyolarının hazırlanmasında ve piyeten tedavisinde, bakteriyel ve viral hastalık etkenleri ile mantar etkenlerine karşı kullanılır.

1 Lt, 5 Lt, 10 Lt, 20 Lt, 25 Lt ve 50 Lt.

BENALDECID Dezenfektan Çözelti kuarterner amonyum türevi benzalkonyum klorür ile glutaraldehid kombinasyonu esasına dayalı, gram-pozitif ve gram-negatif bakterilere, bakteri sporlarına, virüs ve funguslara etkili dezenfektan, deterjan ve deodorant özellikli bir üründür. Etkinliğini hücre zarı yapısında bulunan fosfolipidlerin yapısını ve metabolik enzimlerin fonksiyonlarını bozarak gösterir. Bilişiminde yer alan etkin maddeler arasındaki sinerjistik etkisi ile organik maddelerin varlığında da etkinliğini sürdürür. Non-iyonik nitelikli deterjan içeriği sayesinde uygulama sıvılarında yüzey temizleyici etkiye sahiptir. Sert sularla hazırlanan uygulama sıvılarında etkinliği azalmaz ve su ile her oranda karışır. Demir, çelik, çinko, bakır ve alüminyum gibi madeni malzemeler, kauçuk, tekstil ürünleri, PVC ürünleri, cerrahi alet ve malzemeleri olumsuz yönde etkilemez.

E-BÜLTENE KAYIT OL