TR RU AR EN FR
+90 216 593 44 41
Gıda Kontrol Genel Müdürümüz Sn.Prof Dr.İrfan EROL Medicavet’i Ziyaret Etti.

Bakanlıktan Türkiye’de ilk GMP belgesini alan Medicavet’e tebrik ziyareti.

Genel Müdürümüz Sn.Prof Dr.İrfan EROL ile Daire Başkanımız Sn.Dr.Semra YILMAZ’ın gerçekleştirdiği tebrik ziyaretinde GMP belgesinin sektörümüze getireceği katkılar görüşüldü.Toplantıda ülkemizin PIC üyeliği konusunda kararlılığını da vurgulayan Sn.Dr.Semra YILMAZ ,bu konuda bakanlık olarak ciddi adımlar atıldığını vurguladı.

Bakanlığımıza ziyaretleri esnasında Genel Müdürümüz Sn. Barış YILMAZ, Teknik Müdürümüz Sn.Ronak YILMAZ,Fabrika Müdürümüz Ahmet KARAKAŞ ve Kalite Güvence Müdürümüz Sn.Figen ÜNLÜTABAK eşlik ettiler.

Fabrika Müdürümüz SN.Ahmet KARAKAŞ ziyaretçilerimize hammaddeden, bitmiş ürüne kadar ki safhalarda GMP standartlarının nasıl uygulandığı konusunda bilgi verdi.Kalite Güvence Müdürümüz Sn.Figen ÜNLÜTABAK yapmış olduğu sunumda firmamızın yürüttüğü Tübitak ve diğer ARGE projelerinden bahsedildi. Yine sektörümüzde bir ilk olacak olan TURQUALITY belgesini 2015 yılında almayı hedefleyen Medicavet’in bu sayede 40 ülkeye ihracat yapma planları anlatıldı. Sektörümüzün kalite çıtasını yükselmesi için GMP sertikasyonuna geçişin bir ekip çalışması olduğunun vurgulandığı görüşmede bu konuda herkesin işbirliği içinde olması görüşüldü.

Son derece samimi geçen görüşmelerde Medicavet olarak bizler GMP standartlarına geçişte gösterdikleri kararlılık sayesinde ,sektörümüzün önünü açtıkları için emeği geçen tüm Bakanlık personelimize teşekkür ettik.

E-BÜLTENE KAYIT OL